Síťové nabíječky -  Průvodce výběrem a použitím

Síťové nabíječky - Průvodce výběrem a použitím

Síťové nabíječky pohánějí náš život. Technologických novinek neustále přibývá a tím se zvyšuje i počet zařízení, která potřebují pravidelný přísun energie. Ať už se jedná o notebook, smartphone, tablet, chytré hodinky nebo jiné zařízení, správná nabíječka může výrazně ovlivnit rychlost a efektivitu nabíjení. Pojďme se podívat na různé typy síťových nabíječek a jejich použití.


Jak být krok napřed před hackery 2. díl

Jak být krok napřed před hackery 2. díl

V minulém díle jsme se podívali na skupinu hackerských útoků, která nese vznešeně označení sociální inženýrství a je směřována na lidskou důvěřivost. Dnes se podíváme na zoubek další skupině útoků nazvané Malware, která nastupuje v okamžiku, když jste se chytli do pasti některého z útoků první skupiny.


Jak být krok napřed před hackery 1. díl

Jak být krok napřed před hackery 1. díl

S kybernetickými útoky se setkáváme víceméně každý den. Připravili jsme si pro Vás krátkou sérii článků s přehledem těch nejčastějších způsobů, jak na nás hackeři útočí a jak se těmto útokům bránit, abychom nepřišli o důležitá data, potažmo peníze na bankovním účtu.


Miniaturní kousek technologie s gigabitovými výsledky

Miniaturní kousek technologie s gigabitovými výsledky

Ať už stahujete velké soubory, hrajete online hry nebo třeba streamujete video, potřebujete rychlé, spolehlivé připojení, které vás nenechá ve štychu. Nezáleží na tom, jestli pracujete na notebooku, tabletu nebo telefonu, miniaturní, externí síťová karta ADE-MINIC vám zajistí rychlé, stabilní připojení, ať už jste kdekoliv.


Král mezi huby

Král mezi huby

Dokážete si představit hub, který v sobě pojme jakýkoliv M.2 disk a zároveň umožní užít si hraní her na dvou monitorech s podporou oblíbených herních frekvencí? To vše, a ještě mnohem víc dokáže naše poslední novinka. Jedná se o multiportový USB-C 10Gbps hub AXAGON HMC-12GM2 GEN2COMBO 12in1, který nabídne jedenáct portů a navíc možnost připojení M.2 disku. To vše v jednom kompaktním zařízení.


Nabíječky GaN a Sil – seznamte se

Nabíječky GaN a Sil – seznamte se

Celý svět hledá nová řešení pro náhradu křemíkových unipolárních tranzistorů, které se využívají například v nabíječkách pro mobilní telefony a notebooky. Ty se používají od 80. let 20. století a nyní, jak se zdá, se blíží svému výkonnostnímu maximu.


Jednoduché řešení, jak dokovat moderní počítače

Jednoduché řešení, jak dokovat moderní počítače

Taháte s sebou notebook sem a tam, jako kočka koťata a už vás unavuje neustále připojování a odpojování konektorů všech zařízení, které máte do notebooku zapojeny? Nás také, proto jsme spojili naše 3 prémiové výrobky a vytvořili tak praktickou dokovací sestavu, se kterou vám bude stačit zapojit jediný konektor pro všechna zařízení.


Jak naklonovat disk

Jak naklonovat disk

Klonování disku je proces, kdy obsah celého disku zkopírujete na jiný disk, a to včetně operačního systému a všech vašich nastavení. Přinášíme vám několik možností, jak na to.


Výkonná nabíječka zvládá telefony i notebooky

Výkonná nabíječka zvládá telefony i notebooky

Snem nás všech je mít jednu nabíječku na vše. A protože se sny mají plnit, připravili jsme pro vás kompaktní nabíječku do sítě, která si poradí nejen s telefonem nebo tabletem, ale díky celkovému výkonu 65W zvládá plnohodnotně nabíjet i notebooky.


První 10 Gbps huby na trhu

První 10 Gbps huby na trhu

Není čas ztrácet čas. Proto jako první přinášíme na český trh dva 10 Gigabitové USB-C multiportové huby HMC-4G2 SPEEDSTER 4 a HMC-5G2 SPEEDSTER 5H. Rozhraní 3.2 Gen 2 zaručuje, že přenos dat nebo nabíjení telefonu a notebooku bude pořádný fičák.


Bezpečná komunikace s úřady

Bezpečná komunikace s úřady

Využití občanského průkazu s elektronickým čipem nachází stále širší uplatnění. Můžete ho například využít pro komunikaci s úřady na dálku. Podmínkou pro jeho plné využití je čtečka Smart card / ID card. V případě, že vhodnou čtečkou prozatím nemáte, bude se Vám hodit AXAGON CRE-SM3 Smart card / ID card FlatReader s USB 2.0 rozhraním.


Záloha dat, to je to oč tu běží

Záloha dat, to je to oč tu běží

Zálohujete data pravidelně, nebo jednou za čas provedete velkou čistku? Ať už tak či onak, určitě se vám bude hodit dokovací stanice AXAGON ADSA-SN. Zapojíte do ní libovolný SATA disk a navíc instalaci zvládne i naprostý laik - disk jen zasunete a tradáááá.... Můžete vesele zálohovat.


Nabíječka, která potěší

Nabíječka, která potěší

Nabíjejte svá mobilní zařízení stylově a bezpečně. Moderní minimalistický design, komplexní systém ochrany pro bezpečí vašich mobilních zařízení a cena, která potěší. To vše jsme skloubili v duální nabíječce AXAGON ACU-DS16.


video adaptéry, řešení pro každý monitor

video adaptéry, řešení pro každý monitor

Nároky na kvalitu monitoru se stále zvyšují. Přesně víme, co by měl umět, ale ne vždy máme představu o tom, jak ho připojit k počítači. Proto přicházíme s novými aktivními kabely a redukcemi, které vám tento problém vyřeší.


Elektronická občanka - vše co jste chtěli vědět

Elektronická občanka - vše co jste chtěli vědět

Již nějakou dobu jsou u nás vydávány pouze občanské průkazy se strojově čitelnými údaji a elektronickým čipem. Ruku na srdce, využíváte ji v plném rozsahu a víte, k čemu je dobrá? V případě, že ne, vězte, že držíte v ruce klíč k pohodlné komunikaci s úřady a rychlý přístup k informacím. eObčanka vám totiž umožní online prokazování totožnosti a uložení kvalifikovaných a autentizačních certifikátů, a tím i přístup ke službám veřejné správy přes internet. Jediné, co musíte udělat, je:


Jak zálohovat data z telefonu bez počítače

Jak zálohovat data z telefonu bez počítače

Ať už rádi fotíte, nebo si jen potřebujete uspořádat data v telefonu, bude se vám hodit tato promyšlená SuperSpeed USB čtečka karet AXAGON CRE-SAC. Dva konektory USB-A a USB-C zaručují, že ji připojíte nejen ke svému počítači, ale i k jakémukoliv modrnímu mobilnímu zařízení. Zíkáte tak přístup ke svým datům vždy když je potřebujete, a to i možnost kopírovat mezi kartami.


Vybitý telefon? Neexistuje

Vybitý telefon? Neexistuje

Trochu jsme si pohráli s naší nejprodávanější powerbankou PWB-L10QD a přicházíme na trh s její ještě vychytanější verzí. Duální powerbanka PWB-L10QC nabízí kromě kapacity 10.000 mAh, dva QC 3.0 výstupy a redukci USB-C, takže na vybitý telefon se už asi nevymluvíte.


V autě jako doma

V autě jako doma

Konec přetahování o nabíječku na cestách. AXAGON duální nabíječka PWC-5V5 zvládá nabíjení až dvou zařízení současně a podporuje jak osobní, tak i nákladní automobily. S celkovým výkonem 24W dobíjí stejnou rychlostí, jako standardní síťový USB napájecí adaptér.


Výkonná bezdrátová nabíječka jako designový doplněk

Výkonná bezdrátová nabíječka jako designový doplněk

V poslední době se stále více mluví o standardu Qi bezdrátového nabíjení. Pro všechny, kteří mají telefon který tento druh nabíjení podporuje, nabízíme tenkou bezdrátovou nabíječku WDC-P10T. Nejen že nabíjí výkonem až 10W, ale její futuristický design ozdobí jakýkoliv prostor.


Připojení SATA M.2 SSD disků k počítači s USB-C konektorem

Připojení SATA M.2 SSD disků k počítači s USB-C konektorem

M.2 technologie vládnou počítačovému světu. Externí box EEM2-U3C pro připojení SATA M.2 disků zvládá přenosovou rychlost až 5Gb/s, můžete připojit jak B-key, tak i B&M-key disky bez omezní kapacity a díky oboustrannému konektoru USB-C, jej můžete připojit k nejnovějším notebookům a telefonům.


Oceněná nabíječka do sítě

Oceněná nabíječka do sítě

Až čtyřikrát rychlejší nabíjení než standardní nabíječka. Nadstandartní celkový výkon 31W a dva USB výstupy QC 3.0 a SMART 5V/2.6A. Kompatibilní se standardy rychlého nabíjení většiny smartphonů. Co k tomu víc dodat? Snad už jen to, že nabíječka AXAGON ACU-QC5 obdržela známku výborný v hodnocení časopisu CHIP.


Jeden za všechny, všichni pro kabel

Jeden za všechny, všichni pro kabel

Jestli vás už nebaví neustálé hledání správného kabelu, máme pro vás řešení. Univerzální kabel pro rychlé nabíjení v sobě skrývá čtyři možnosti propojení: USB-C <> USB-C, USB-C <> USB-A, USB-C <> microUSB, USB-A <> microUSB. Navíc jeho starostlivé provedení zaručuje téměř nesmrtelnost.


Kabel nejen pro ty, co spěchají

Kabel nejen pro ty, co spěchají

Současné životní tempo klade čím dál větší nároky na používání mobilních technologií. Řešíte, pomalý přenos dat, či dobíjení telenfonu? S naším kabelem, pro vysokorychlostní přenos 10 - 20Gbps a nabíjení Power Delivery až 100W, můžete tuto starost hodit za hlavu.


Nová vlna power bank!

Nová vlna power bank!

V dubnu uvedeme novou trojici power bank s kapacitou 10.000 mAh. Velmi kompaktní PWB-M10 s malým zaobleným tělem. Stříbrnou PWB-L10 s Li-polymer baterií, LCD displejem a moderním designem kovového pláště. A to nejlepší na konec - černou PWB-L10QD rovněž s LCD displejem a v kovovém plášti, která navíc přidává i rychlonabíjení s technologií QC 3.0 v obou směrech a USB Type-C vstup.


Kompaktní a elegantní HDD dock ve dvou barvách

Kompaktní a elegantní HDD dock ve dvou barvách

Nejjednodušší způsob připojení SATA disku k počítači, technologie UASP a TRIM, uspávání disku při nečinnosti, minimalistický design, hliníkový plášť nebo decentní LED indikaci přináší dokovací stanice AXAGON ADSA-SM.


Silná trojka nových USB 3.0 hubů

Silná trojka nových USB 3.0 hubů

Hledáte USB hub, který rychle a bez problému připojí externí disk nebo i více externích disků? Hodilo by se nabíjení mobilních miláčků včetně iPhone/iPad přes jeho USB porty? A také dobře rozmístěné USB porty pro bezproblémový přístup?


Nové HDMI na VGA převodníky

Nové HDMI na VGA převodníky

Starší VGA monitor nebo dataprojektor snadno připojí k počítači s výstupem HDMI aktivní adaptery RVH-VG2 a RVH-VGA. Zvládnou i zařízení se slabým napájením HDMI výstupu jako Raspberry Pi díky možnosti dodatečného napájení.


DisplayPort do HDMI rychle a snadno

DisplayPort do HDMI rychle a snadno

Šikovné aktivní video převodníky rychle a snadno vyřeší problém připojení monitoru, TV nebo projektoru s HDMI vstupem k počítači s výstupem DisplayPort nebo Mini DP. Bez potřeby jakékoliv instalace zajistí kvalitní přenos obrazu i zvuku.


Mini čtečka nově v černém

Mini čtečka nově v černém

Černou nebo bílou? Nově přichází oblíbená malá čtyřslotová čtečka AXAGON CRE-D4 ve dvou barvách. Zákazníci oceňují přítomnost slotů pro MicroSD a M2 karty, podporu všech SD karet, snadné použití a v neposlední řadě příznivou cenu.


USB printer adapter v novém kabátě

USB printer adapter v novém kabátě

I na čistě užitkových produktech je co vylepšovat a tak nastal čas i pro úspěšný USB adaptér AXAGO ADP-40 pro připojení starších tiskáren s paralelním portem. Nový AXAGON ADP-1P36 přináší nejnovější čip, lepší kabel, odolnější tělo.


5 důvodů proč koupit tento externí box

5 důvodů proč koupit tento externí box

Novinka mezi externími boxy AXAGON pro 2.5" disky může zaujmout hned z pěti důvodů. Rychlostí díky podpoře SATA 6G a UASP, bezšroubkovou montáží, velkým konektorem typu A pro spolehlivé spojení, vypínacím tlačítkem nebo také výběrem ze dvou barev.


Připojení disků rychle a snadno

Připojení disků rychle a snadno

Jak co nejrychleji, nejsnadněji a zároveň co nejlevněji připojit rychlý disk nebo SSD k počítači? Třeba jedním ze dvou nových AXAGON FastPortů - USB 3.0 adaptérů pro 2.5" i 3.5" SATA zařízení. Podpora SATA III / 6G rychlostí potěší.


6 barev, 6 délek, 2 ampéry. Co je to?

6 barev, 6 délek, 2 ampéry. Co je to?

S rychlým nabíjením mobilních miláčků a bezproblémovou synchronizací dat pomůžou micro USB kabely značky AXAGON. Moderní design, podpora nabíjení 2A, zlacené kontakty, trojité stínění, šest barev, šest délek.


SATA 6G a PCI-E sběrnice

SATA 6G a PCI-E sběrnice

Jak využít maximální přenosové rychlosti u SSD disků? Správným výběrem SATA řadiče, ale i použitím správné verze PCI-e sběrnice.


Snadná pomoc při echu mikrofonu

Snadná pomoc při echu mikrofonu

Pokud slyšíte ozvěnu - opožděný zvuk z mikrofonu při připojení sluchátek, toto nastavení by mělo pomoci.


Jak připojit Android tablet k Ethernetu?

Jak připojit Android tablet k Ethernetu?

Pokud nemůžeme nebo nechceme připojit ANDROID tablet (zařízení) k internetu pomocí Wifi, lze ho také připojit pomocí USB síťové karty (také USB Ethernet LAN adapter). Můžeme si tak užít stabilního a rychlého připojení do Internetu.