Jak využít přebytečný M.2 SSD disk

Jak využít přebytečný M.2 SSD disk

Vyměnili jste počítač a zůstal vám M.2 SSD disk, pro který nemáte uplatnění? Ve spojení s AXAGON EEM2-UG2 externím boxem z něj snadno vykouzlíte přenosné úložiště s dostatečně velkým prostorem. A když si ho všimla i redakce časopisu CHIP, tak to za pokus určitě stojí.


Něco na těch čtečkách je

Něco na těch čtečkách je

Zdá se, že nevrlým úředníkům odzvonilo. Kdo dnes nemá datovou schránku, jako by nebyl. Jestli ještě stále váháte, doporučujeme začít koupí čtečky občanských průkazů a zbytek už přijde sám. AXAGON SmartCard reader CRE-SM3 a CRE-SM4 jsou kompatibilní se všemi běžnými OS a čerstvě se honosí známkou "výborný" od časopisu CHIP.


Jeezyj

Jeezyj

Se známým youtuberem Jeezyjem spolupracujeme rádi. Dělá si věci po svém a do ničeho si nenechá mluvit. V jeho videích jsou zobrazeny věci, tak jak skutečně jsou a fungují, bez příkras a kudrlinek.


Další chvála na čtečku občanek

Další chvála na čtečku občanek

Zdá se, že se čtečky občanek dostávají v posledních týdnech na výslunní, a to nejen u nás. Estonský blog Photopoint, zabívající se výpočetní technikou a fotografií uveřejnil pěknou recenzi na čtečku AXAGON CRE-SM2. Pozor, u článku je i soutěž, ve které můžete tuto čtečku vyhrát.


Připojení externích SATA disků

Připojení externích SATA disků

Externí disky používáme všichni. Rychlým a efektivním způsobem, jak je nejen připojit, ale i ochránit před poškozením, jsou externí boxy. Ty jednoduše připojíte do USB portu počítače, takže obsluhu zvládne i naprostý laik. Externí box AXAGON EE35-XA3, je určen pro všechny 3.5" SATA disky a nejen, že velmi dobře vypadá, navíc je hrdým držitelem výborného hodnocení časopisu CHIP.


Rozšiřte své možnosti

Rozšiřte své možnosti

Potýkáte-li se neustále s nedostatkem portů na počítači, tento malý elegantní hub, AXAGON HUE-G1C s USB-C 3.2. Gen1 konektorem, rozšíří vaše možnosti o další 4 porty. Navíc ho můžete připojit i k mobilnímu zařízení, čímž posunete jeho použití zase o level výš. Navíc mu kluci z CHIPu dali známku výborný, a to je už co říct.


Jak zálohovat data, rychle a bezpečně

Jak zálohovat data, rychle a bezpečně

Potřebujete zálohovat data z počítače či notebooku a nechcete je zrovna svěřovat cloudovým úložištím? Pevný disk ve spojení s naší dokovací stanicí vám nabízí ideální řešení. Dokovací stanice AXAGON ADSA-SN dosahuje přenosové rychlosti až 5 Gb/s, připojíte do ní libovolný SATA disk a navíc si jako správná premiantka získala v hodnocení časopisu CHIP ocenění "výborný".


Kabel, který vás přežije

Kabel, který vás přežije

Přenos dat, fotografií nebo hudby se většinou neobejde bez kabelu. Vysokorychlostní datový a nabíjecí kabel s konektory USB-C male na obou koncích, AXAGON BUCM3-CM10G, vás ve štychu nenechá. Jeho precizní zpracování, pružný nylonový oplet a zesílené prodloužené průchodky zajišťují, že vám vydrží navěky. Zvládá velmi rychlý přenos dat 10Gb/s i vysokorychlostní nabíjení technologií Power Delivery až 100W. Velmi dobré hodnocení časopisu CHIP jen podtrhuje záruku kvality.


Jak na skálopevné připojení

Jak na skálopevné připojení

Wifi je sice fajn, ale jak víme, signál vypadne vždy v okamžiku, kdy to nejméně potřebujeme. Když potřebujete jistotu, že vaše spojení zůstane skálopevné, je dobré mít po ruce adaptér, kterým se připojíte přímo do sítě. Adapter AXAGON ADE-XR přemění USB 2.0 na Fast Ethernet 10/100Mbit port, navíc disponuje celou škálou užitečných funkcí. To, že si ho časopis CHIP vybral pro svůj test, nebude náhoda.


Komunikace s úřady bez front a čekání

Komunikace s úřady bez front a čekání

V současné době se asi nikomu nechce čekat ve frontách na úřadech. Nechoďte tam, zůstaňte doma a raději použijte elektronickou občanku spolu se správnou čtečkou karet. Ta naše AXAGON CRE-SM2 to zvládne s přehledem - a umí mnohem víc. Známka 1,1 od časopisu CHIP mluví za vše.


Záloha dat rychle a chytře

Záloha dat rychle a chytře

Jak mít všechna potřebná data stále u sebe a netahat se přitom s počítačem? Řešení nabízí dvouslotová čtečka karet AXAGON CRE-SAC, nabitá užitečnými funkcemi a ohodnocená časopisem CHIP známkou výborný. Kromě standardního USB-A konektoru nabízí konektor USB-C, takže ji snadno připojíte k mobilním zařízením. Dále oceníte přenosovou rychlost až 5 GB/s, podporu karet až 2TB a možnost přímého kopírování souborů mezi kartami.


Ufo? Může být

Ufo? Může být

Milovníky futuristického designu potěší, že bezdrátové nabíječka AXAGON WDC-P10T, prošla přísným testem časopisu CHIP. Nabíjí výkonem 5W, 7.5W a 10W, podle potřeby nabíjeného zařízení. Má komplexní systém ochrany a nabíjení je možné až do vzdálenosti 6mm. Navíc vypadá, jako by právě přilétla z jiné galaxie. Získaná známka výborný už jen potvrzuje správnost vaší volby.


Povinná výbava na sjezdovku

Povinná výbava na sjezdovku

Plánujete strávit svátky na horách? A jak řešíte dobíjení telefonu na sjezdovce? Máme pro Vás řešení, které udrží váš telefon po celý víkend v provozu. Powerbanka AXAGON PWB-L10QC má kapacitu 10.000mAh, tři výstupy s chytrými technologiemi nabíjení, LCD displej a ocenění výborný časopisu CHIP. Navíc neváží tunu a vleze se i do náprsní kapsy.


Jak vybrat zvukovou kartu

Jak vybrat zvukovou kartu

Německý webový portál Technikhiwi se zabývá testováním produktů a radami spotřebitelům. V jednom z posledních článků se věnuje tomu, na co se zaměřit při výběru zvukové karty. Při této příležitosti, udělil naší zvukové kartě ADA-71 ocenění, TOP PRODUKT 2019.


Odložte si prosím, nabíjíme

Odložte si prosím, nabíjíme

Nikdo nemá rád kabely. Proto přicházíme s bezdrátovou nabíječkou AXAGON WDC-S10D, která obstála v testu časopisu CHIP se známkou výborný. Nabíječka umožňuje nabíjení jak na stojato, tak i naležato, zvládá nabíjení přes obal až do 9 mm, a to výkonem až 10W.


Problém s hledáním správného kabelu vyřešen

Problém s hledáním správného kabelu vyřešen

Milujeme jednoduchá řešení. Proto jsme spojili všechny kabely, které potřebujete pro vaše mobilní zařízení, do jednoho AXAGON BUCMM-CAM10. Nejen že obsahuje všechny používané koncovky, ale navíc je důmyslně propracovný, aby vám vydržel na věky. Jo a také byl oceněn časopisem CHIP známkou výborný.


malý rozměr, silný zvuk

malý rozměr, silný zvuk

Vypadá sice, že by ho mohl leckdo strčit do kapsy, ale to je právě záměr. Myšlen je zde zvukový adapter AXAGON ADA-17, který nedávno prošel testem chorvatského časopisu BUG. Ocenili nejen zmiňovaný malý rozměr, ale především kvalitní 24bitový zvuk s až 96 kHz vzorkováním při přehrávání.


Připojení libovolných SATA disků k počítači snadno a rychle

Připojení libovolných SATA disků k počítači snadno a rychle

Nejjednodušší způsob, jak připojit libovolný SATA disk k počítači je použití dokovací stanice. Chorvatský časopis BUG si vyvolil za svého favorita dokovací stanici AXAGON ADSA-SMB. Snadné použití a spousta užitečných funkcí, které vám usnadní zálohování dat jsou společnými jmenovateli tohoto šikovného boxu.


Bez M.2 to nepůjde

Bez M.2 to nepůjde

3,5“ palcovým diskům pomalu odzvonilo. Na jejich místo nastoupily mnohem rychlejší M.2 disky. Co si ale počít, když váš počítač M.2 slot nemá? AXAGON přináší řešení v podobě RSS-M2SD 2,5" SATA M.2 boxu, který si v hodnocení časopisu CHIP vysloužil známku výborný.


Rychlé připojení

Rychlé připojení

Co si budeme povídat, bez rychlého připojení k síti se neobejde nikdo. V případě, že je vaše síťové připojení nefunkční, nebo přetížené, nezbývá nic jiného než se připojit k internetu přes adaptér. AXAGON ADE-SR disponuje výstupem USB 3.0 a AXAGON ADE-SRC výstupem USB-C 3.1. Oba pak nabízí Gigabit Ethernet 10/100/1000Mbit a s tím už se dají dělat věci. Bližší informace naleznete v recenzi chorvatského časopisu BUG.


Co se starším monitorem

Co se starším monitorem

V případě, že vlastníte starší monitor s VGA výstupem a váš počítač obsahuje jen HDMI výstup, bude se vám hodit AXAGON RVH-VGAM aktivní převodník, který vám zajistí přenos obrazu až do rozlišení FullHD 1920x1080. Více si můžete přečíst například v recenzi chorvatského časopisu BUG.


Kam až dosáhne kabel

Kam až dosáhne kabel

Potřebujete-li natáhnout kabel na vzdálenost větší než 5 m, neobejdete se bez opakovače. Potřebujete-li dosáhnout ještě dál, budete k tomu muset přidat ještě napájecí zdroj. To vše nabízí AXAGON ADR-210, aktivní prodlužovací kabel, který se navíc honosí známkou výborný od časopisu CHIP.


Jak jednoduše připojit paměťové karty k počítači

Jak jednoduše připojit paměťové karty k počítači

Chorvatský časopis BUG otestoval čtečku paměťových karet AXAGON CRE-S2. Ocenil především podporu všech současných SD a mikroSD, včetně SDXC a MicroSDXC až do 2 TB, malé rozměry, které nezastíní ostatní USB porty počítače.


Portů není nikdy dost

Portů není nikdy dost

Vysoce kvalitní hliníkové tělo, stejně jako dostatek USB portů, vychválil chorvatský časopis BUG ve své recenzi USB 3.0 hubu AXAGON HUE-SA7SP. Zajisté oceníte také přiložený externí adaptér, který umožňuje napájení i po vypnutí notebooku.


Snadné řešení pro připojení projektoru HDMI k počítači s Display Portem

Snadné řešení pro připojení projektoru HDMI k počítači s Display Portem

Řešíte problém, jak připojit HDMI monitor, TV nebo projektor k počítači s výstupem DisplayPort? Tak to jistě oceníte, stejně jako chorvatský časopis BUG, aktivní převodník AXAGON RVD-HI2, který vám bez jakékoliv instalace zajistí kvalitní přenos obrazu i zvuku.


Proč se rozhodnout pro nabíječku ACU-QC5

Proč se rozhodnout pro nabíječku ACU-QC5

Až čtyřikrát rychlejší nabíjení než standardní nabíječka. Nadstandartní celkový výkon 31W a dva USB výstupy QC 3.0 a SMART 5V/2.6A. Kompatibilní se standardy rychlého nabíjení většiny smartphonů. Co k tomu víc dodat? Výborné hodnocení časopisu CHIP, mluví samo za sebe.


Jak rozšířit počet M.2 slotů na počítači

Jak rozšířit počet M.2 slotů na počítači

Žádný fanoušek výpočetní techniky se v současné době neobejde bez M.2 technologie. Jak to ale vymyslet, když ve vašem počítači tento slot chybí, nebo pro vaše potřeby nestačí? Přečtěte si další článek bulharského webového časopisu Technews.


Nepostradatelný doplněk na cesty

Nepostradatelný doplněk na cesty

To, že jsou powerbanky žhavým tématem a nikdo z nás si bez ní nedovede představit víkend na horách, dokazuje další recenze chorvatského webového časopisu PC Ekspert, který si vybral pro svůj test powerbanku AXAGON PWB-L10QD.


Elegantní řešení pro M.2 SSD

Elegantní řešení pro M.2 SSD

Technologii M.2 se nejspíš v budoucnu nevyhne žádný počítač. Jak to ale udělat, když váš počítač slot pro M.2 neobsahuje? To se dozvíte v článku bulharského webového časopisu Technews, který otestoval interní 2.5" box AXAGON RSS-M2SD.


Interní adaptér PCEM2-D zaujal chorvatská média

Interní adaptér PCEM2-D zaujal chorvatská média

Máte rádi výzvy? My určitě. Proto jsme přijali nabídku chorvatského webového časopisu PC Ekspert a nechali si zde otestovat interní adaptér AXAGON PCEM2-D, pro připojení až dvou M.2 SSD disků. Jak to dopadlo se dočtete na níže uvedeném odkazu.


EEM2-U3 pomůže připojit SATA M.2 SSD disky ke každému počítači

EEM2-U3 pomůže připojit SATA M.2 SSD disky ke každému počítači

Pro vytvoření kompaktního externího boxu doporučil časopis CHIP externí box AXAGON EEM2-U3 do kterého můžete zapojit SATA M.2 SSD disky až do rozměru 22x80 mm.


Upgrade počítače snadno a rychle

Upgrade počítače snadno a rychle

Interní adaptér AXAGON PCEM2-DC umožňuje připojení až dvou M.2 SSD disků do stolního počítače. A že je to téma aktuální, neuniklo ani časopisu CHIP, který si tento produkt vybral pro svůj "krátký test", kterým prošel na výbornou.


Jak dostat počítač zpět na startovní čáru

Jak dostat počítač zpět na startovní čáru

Časopis CHIP ocenil známkou výborný, interní box RSS-M2SD pro SATA M.2 SSD disky. Box nemá omezení kapacity SSD disků a vkládané M.2 SSD karty mohou být jednostranné nebo oboustranné. Podporuje bootování i TRIM a rychlost závisí jen na parametrech vloženého M.2 disku, samotný box ji nijak neomezuje.


Překvapivě nabité auto nabíječky

Překvapivě nabité auto nabíječky

Hned na úvod nového roku časopis CHIP otestoval dvě auto nabíječky z produkce AXAGON, PWC-PDQ a PWC-QC5, kterým udělil známku výborný. Holky se předvedly nejen kvalitou a výkonen (až 31.5W a 47W), ale i svou výbavou. Za zmínku stojí podpora nabíjení Quick Charge 3.0, USB port Type-C, nebo podpora technologie Power Delivery.


Powerbanka která drží krok

Powerbanka která drží krok

Kompaktní power banka AXAGON PWB-L10QD s kapacitou 10.000 mAh a podporou rychlonabíjení Quick Charge 3.0, které umožňuje nabíjení nejen nabíjeného zařízení, ale i samotné power banky, neunikla pozornosti časopisu CHIP.


Časopis Computer opět zvedl palec

Časopis Computer opět zvedl palec

Kompaktní power banka AXAGON PWB-L10QD 10.000 mAh s technologií rychlonabíjení QC 3.0 v obou směrech, USB-C vstupem v moderním designu, přiměla časopis Computer ke zvednutí palce.


Gigabitově nabitá síťovka

Gigabitově nabitá síťovka

Časopis CHIP vyzdvihl přednosti vysokorychlostního adaptéru AXAGON ADE-SRC a právem mu udělil známku výborný. Tato síťovka rozšíří počítač o rychlé síťové připojení, přidá další síťovou kartu nebo nahradí původní nefunkční síťové připojení.


ADSA-SMB skrývá svoji sílu v jednoduchosti

ADSA-SMB skrývá svoji sílu v jednoduchosti

Nejvyšší známkou ocenil časopis CHIP dokovací stanici AXAGON ADSA-SMB. Nejrychlejší a nejjednodušší způsob jak připojit libovolné SATA disky k počítači. Stačí jen zasunout do základny, která se připojí k USB portu počítače, zbytek již proběhne automaticky.


Chcete zrychlit, zvolte externí adaptér ADSA-1S6

Chcete zrychlit, zvolte externí adaptér ADSA-1S6

Pro zrychlení pevného disku, nebo migraci dat, vybral časopis CHIP externí adaptér Axagon ADSA 1S6. Poradí si se všemi SATA, SATA II i SATA III 2.5“ disky bez omezení maximální kapacity.


Výborné hodnocení čtečky karet CRE-S2C

Výborné hodnocení čtečky karet CRE-S2C

Dalším produktem, který si časopis CHIP vyhlédl pro svůj test, je vysokorychlostní CRE-S2C externí USB 3.1 čtečka s přímým USB-C konektorem. Dva sloty podporují všechny současné druhy karet SD a microSDXC s kapacitou až 2TB a právem si zaslouží nejlepší ocenění.


Datové a nabíjecí USB kabely v hledáčku časopisu CHIP

Datové a nabíjecí USB kabely v hledáčku časopisu CHIP

Datové a nabíjecí USB HQ kabely AXAGON, byly časopisem CHIP oceněny za své poctivé provedení a minimální velikost vnějších obalů USB konektorů známkou velmi dobrý.


Zvukovka do kapsy prošla testem na výbornou

Zvukovka do kapsy prošla testem na výbornou

Časopis CHIP ocenil ve svém krátkém testu MINI adaptér AXAGON ADA-17. Porotce přesvědčil svým vysoce kvalitním 24bitovým zvukem s až 96 kHz vzorkováním při přehrávání a praktickým miniaturním provedením.


4-portový USB 3.0 hub sbírá úspěchy

4-portový USB 3.0 hub sbírá úspěchy

Známku výborný z časopisu CHIP si odnáší další výrobek AXAGON. Kompaktní 4-portový USB 3.0 rozbočovač s rychlonabíjením HUE-S2B je ideálním doplňkem pro Váš notebook.


7.1 soundbox AXAGON si odnáší známku výborný

7.1 soundbox AXAGON si odnáší známku výborný

Časopis CHIP otestoval externí USB zvukovou kartu AXAGON ADA-71 a dal jí známku výborný. Zvuková karta ADA-71 Vám dovolí připojit jak repro soustavy s prostorovým 7.1, 5.1 nebo 4.0 kanálovým zvukem, tak stereo reproduktory 2.1 nebo 2.0 a vyniká mnoha možnostmi připojení.


SLIM power banka AXAGON ve srovnávacím testu

SLIM power banka AXAGON ve srovnávacím testu

Oblíbená power banka AXAGON PWB-S10B s moderními Li-polymer články kapacity 10.000mAh se ve srovnávacím testu čtrnácti power bank na Technetu rozhodně neztratila. Naopak...


HDD dock byl v testu CHIPu výborný

HDD dock byl v testu CHIPu výborný

Dokovací stanice pro dva disky AXAGON ADSA-ST si odnáší z krátkého testu časopisu CHIP známku výborný. Velmi rychlé připojení až dvou SATA disků nebo SSD, možnost klonování disků, elegantní design nebo příznivá cena právem přitahuje i zájem zákazníků.


Jak zkopírovat disk ve čtyřech krocích

Jak zkopírovat disk ve čtyřech krocích

Chcete se dozvědět jak snadno a rychle zkopírovat obsah disku? Podívejte se na stránky slovenského webového časopisu DigiPortál, který to velice srozumitelně popsal ve své recenzi na dokovací stanici AXAGON ADSA-ST.


Jak na připojení SATA a SSD disků

Jak na připojení SATA a SSD disků

Občas potřebujeme rychle připojit extérní disk k notebooku, nebo počítači. Pro tento případ jsou zde externí boxy EE25-XA3 a ADSA1-S6. O jejich přednostech se rozepsal slovenský webový časopis DigiPortal a my vám zde přinášíme odkaz.


Palec Computeru pro elegantní powerbanku

Palec Computeru pro elegantní powerbanku

Powerbanka AXAGON PWB-A10 s elegantním hliníkovým tělem sbírá úspěchy. Kvalitní provedení, reálnou kapacitu a rychlonabíjení ocenil i časopis Computer a neváhal přidat i své doporučení ve formě Palce Computeru. Recenze byla součástí zářijového vydání v roce 2015.


Interní čtečka CRI-S3 oceněna

Interní čtečka CRI-S3 oceněna

Z testu USB 3.0 čteček na PCTuning.cz: "Mezi interními čtečkami paměťových karet s přehledem zvítězil model Axago CRI-S3, který je levný a současně jako jediný z testovaných modelů plně podporuje USB 3.0 rozhraní i pro čtení karet."