Jak naklonovat disk

Klonování disku je proces, kdy obsah celého disku zkopírujete na jiný disk, a to včetně operačního systému a všech vašich nastavení. Přinášíme vám několik možností, jak na to.


Nejčastěji klonování využijete, když chcete upgradovat počítač a přejít z HDD na SSD disk. Buď si nainstalujete systém od začátku, což sebou nesete nevýhodu, že musíte nejdříve všechna data zálohovat, znovu nainstalovat OS a všechny aplikace, dohledat hesla a provést znovu všechna nastavení operačního systému.

Další možnosti, jak přenést data z jednoho disku na druhý, je klonovací software, ale zde doporučujeme vybírat pečlivě. V obou případech si můžete být jisti, že vám to nějakou dobu zabere.

Třetí, nejjednodušší možnost je klonování disků pomocí dokovací / klonovací stanice.
V tomto případě se nabízí SuperSpeed ​​​​USB 5 Gbps AXAGON ADSA-D25 CLONE MINI pro 2.5“ SSD / HDD disky. Její největší výhodou je, že ke kopírování disků vlastně vůbec nepotřebujete počítač. Do prvního slotu dokovací stanice HDD A (source) zasunete zdrojový disk a do druhého slotu HDD B (target) zasunete disk cílový. Pak už jen zmáčknete klonovací tlačítko a během chvilky vykouzlíte na cílovém disku identickou kopii původního disku, včetně funkčního operačního systému. Proces klonování můžete sledovat na čtyřech LED diodách, které zobrazují procentuální stav klonování. Je to úplně ten nejjednodušší způsob, jak přenést obsah například starého a pomalého magnetického disku na nový SSD disk.

Další výhodou této dokovací stanice je, že k počítači nebo notebooku můžete připojit až dva 2.5“ SATA disky velikosti současně. Připojení přes USB 3.2 Gen 1 v kombinaci s rozhraním SATA 6G umožňuje rychlý přenos dat až 5 Gbps, díky kterému využijete naplno i maximální rychlost moderních SSD disků.

Dokovací stanice je dostatečně robustní, což spolu s gumovými podložkami zajišťuje dokonalou stabilitu stanice a omezení vibrací vložených pevných disků.

 

 

Vše co jste chtěli vědět o dokovací stanici ADSA-D25.

K nejlepším cenám vede cesta tudy.

Zpět