A): ADSA-ST klonuje disky bit po bitu, bez ohledu na jejich obsah. Je tak vytvořena identická kopie disku. Podmínkou pro klonování je, že zdrojový disk nesmí mít žádné vadně sektory (v opačném případě se klonování zastaví). Jestliže je cílový HDD menší než zdrojový HDD, klonování se nespustí.
B): Pro klonování musí být cílový HDD stejný nebo větší než zdrojový. V případě, že cílový HDD je větší než zdrojový, na cílovém HDD je vytvořen oddíl o velikosti zdrojového HDD a další místo zůstane nepřiřazeno. Po klonování lze přímo ve správě disků ve Windows oddíl rozšířit o nepřiřazené místo, nebo udělat nový oddíl.
A): Ovladače jsou již součástí operačního systému, nainstalují se zcela automaticky. Externí box (adaptér / dokovací stanice) je detekován(a) jako Standardní paměťové zařízení, jako např. USB flash disk, žádné další ovladače nejsou potřeba.
B): Jiné ovladače není potřeba instalovat a nejsou proto ani k dispozici. Pokud i nadále máte s vaším externím boxem (adaptérem / dokovací stanicí) problémy, projděte další rady, které mohou pomoci problémy odstranit.
A): Pokud externí box (adaptér / dokovací stanice) není zobrazen(a) ve "Správci zařízení", je možné, že došlo k poruše USB portu. Je také možné, že Váš počítač má slabé napájení USB portů a napájení tak není dostačující pro provoz externího boxu (poslechem zjistíte, že se HDD netočí). Toto bývá problém především u starších počítačů, kde již zdrojová část pracuje na hranici svých parametrů. V takovém případě by pomohlo použít USB HUB, s přídavným napájením, pomocí kterého by byl externí box (adaptér / dokovací stanice) k počítači připojen(a).
B): Zkuste zapojit externí box (adaptér / dokovací stanici) do jiného USB portu, nejlépe na zadní straně PC. Mělo by dojít k detekci externího boxu (adaptéru / dokovací stanice) a automatickému zavedení ovladačů. Pokud bude problém přetrvávat, zapojte externí box (adaptér / dokovací) stanici do USB portu jiného počítače pro ověření její funkčnosti.
A): Dojde-li k této situaci, znamená to, že operačnímu systému se nepodařilo získat potřebné informace pro instalaci ovladačů.
B): Příčinou může být vadný USB kabel, nebo poškozené zařízení. Pokud bude problém přetrvávat, zapojte externí box (adaptér / dokovací stanici) do USB portu jiného počítače pro ověření její funkčnosti.
A): Dojde-li k této situaci, znamená to, že operační systém Windows nepřiřadil novému paměťovému zařízení písmeno jednotky.
B): Pokud není písmeno jednotky přiřazeno, otevřete si „Správu disků“, klikněte pravým tlačítkem na požadovaný disk a přiřaďte ručně písmeno jednotky. Jestliže písmeno jednotky nelze disku přiřadit, je možné, že disk je naformátován jako „dynamický“. Pokud chcete zachovat data disku, připojte jej k původnímu zařízení a udělejte zálohu disku. Poté jej převeďte na běžný disk, inicializujte jej na MBR (nebo GPT, viz. další body) a následně proveďte Low Level Format (např. pomocí programu Low Level Format Tool).
A): Nově zakoupený disk je nutno před prvním použitím inicializovat.
B): Pokud není nový disk inicializován automaticky, otevřete si „Správu disků“, klikněte pravým tlačítkem na požadovaný disk a inicializujte jej.
A): Inicializací disku nastavíte, v jakém režimu bude pevný disk pracovat.
B): Můžete použít oddíl s hlavním spouštěcím záznamem (MBR) nebo s tabulkou oddílu GUID (GPT). V případě disku do 2TB použijte volbu MBR, na disk větší, než 2TB doporučujeme zvolit GPT. Následně je třeba inicializovaný disk naformátovat.
A): Pokud externí box (adaptér / dokovací stanice) s 3.5“ HDD není zobrazen(a) ve "Správci zařízení", je možné, že vložený disk není napájen.
B): Zkontrolujte, zda máte správně připojen napaječ a externí box (adaptér / dokovací stanici) zapnutý(ou) vypínačem. Pokud je disk správně napájen, měl by se točit (lze zjistit poslechem).
A): Externí boxy (adaptéry / dokovací stanice) Axagon jsou vždy vybaveny nejnovějším firmwarem a podporují tak disky všech kapacit.
B): Hranice 2TB je dána jako maximální velikost oddílu při inicializaci disku s hlavním spouštěcím záznamem MBR. Chceme-li na HDD uloženém v externím boxu vytvořit větší oddíl (např. 3TB a více) je třeba při inicializaci disku zvolit tabulku oddílů GPT. Následně je třeba inicializovaný disk naformátovat.
A): Externí boxy (adaptéry / dokovací stanice) AXAGON podporují protokol USB Mass Storage, jdou tak snadno připojit k televizi.
B): Při použití disku většího než 2TB, některé televizory nepodporují formát GPT. V takovém případě je nutno při inicializaci disku použít formát MBR.
A): Konektory jsou kompatibilní, ale uvnitř má konektor USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) navíc pět kontaktů. Konektor USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) většinou poznáte podle použitého modrého plastu (výjimečně černého).
B): Hlavní rozdíl je především v rychlosti přenosu dat. USB 2.0 dosahuje max. rychlosti cca 30 MB/s, zatímco USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) je schopno dosáhnout teoretické rychlosti až 600 MB/s. Osadíte-li do externího boxu disk, který má rychlost čtení např. 120 MB/s, v boxu s USB 2.0 tak dosáhnete pouze čtvrtinovou možnou rychlost, tedy cca 30 MB/s.
A): Pro správné nastavení uspávání, musí tuto funkci podporovat všechny komponenty, které jsou v cestě mezi operačním systémem a HDD, tedy USB řadič, elektronika boxu i disk samotný. Nastavení uspání disků při nečinnosti se nastavuje pomocí operačního systému, které je však značně komplikované.
B): Doporučujeme provést nastavení pomoci některého z freewarových programů, kde je většinou postup značně zjednodušen. Např. programem HDDScan (http://hddscan.com/). Program má možnost ověřit, zda daný disk a všechny komponenty v cestě funkci podporují. Volbou "Spindown" můžete otestovat okamžité uspání disku. Nastavení času uspání provedete posuvníkem v sekci "Power Management".
Počítačové a mobilní
příslušenství AXAGON.
© 2024 Axagon