A): Pokud HDD / mechanika není zobrazen(a) ve "Správci zařízení", je možné, že adaptér RSI není napájen.
B): Zkontrolujte, zda máte do adaptéru správně připojen napájecí 4-pinový "Floppy" konektor a jestli je současně napájen i Váš disk. Pokud napájení nepomůže problém vyřešit, zkuste vyměnit SATA kabel. U IDE zařízení zkontrolujte nastavení ovládacího jumperu – neměl by být v konfliktu s jiným IDE zařízením.
A): RSI převodník podporuje funkci bootování z připojeného disku / CDROM. Podmínkou je samozřejmě správné nastavení pořadí BIOSU základní desky.
B): Pořadí bootování zařízení (CDROM, HDD...atd) je třeba nastavit v případě, že počítač obsahuje více disků. Na první místo nastavite disk s operačním systémem (položka je v BIOSU označena jako "Hard disk boot priority" nebo "Hard disk drives" apod).
A): U některých typů starších základních desek se může stát, že CDROM/DVD nefunguje a pro správnou funkci mechaniky je potřeba nastavit SATA port na emulaci IDE.
B): Emulace SATA portu na IDE se nastavuje v BIOSU základní desky. Znamená to, že SATA porty nesmí být nastaveny na RAID nebo AHCI, ale na režim IDE emulace.
A): Nově zakoupený disk je nutno před prvním použitím inicializovat.
B): Pokud není nový disk inicializován automaticky, otevřete si „Správu disků“, klikněte pravým tlačítkem na požadovaný disk a inicializujte jej.
A): Ovladače jsou již součástí operačního systému, nainstalují se zcela automaticky. Externí box (adaptér / dokovací stanice) je detekován(a) jako Standardní paměťové zařízení, jako např. USB flash disk, žádné další ovladače nejsou potřeba.
B): Jiné ovladače není potřeba instalovat a nejsou proto ani k dispozici. Pokud i nadále máte s vaším externím boxem (adaptérem / dokovací stanicí) problémy, projděte další rady, které mohou pomoci problémy odstranit.
A): Nově zakoupený disk je nutno před prvním použitím inicializovat.
B): Pokud není nový disk inicializován automaticky, otevřete si „Správu disků“, klikněte pravým tlačítkem na požadovaný disk a inicializujte jej.
A): Inicializací disku nastavíte, v jakém režimu bude pevný disk pracovat.
B): Můžete použít oddíl s hlavním spouštěcím záznamem (MBR) nebo s tabulkou oddílu GUID (GPT). V případě disku do 2TB použijte volbu MBR, na disk větší, než 2TB doporučujeme zvolit GPT. Následně je třeba inicializovaný disk naformátovat.
A): Externí boxy (adaptéry / dokovací stanice) Axagon jsou vždy vybaveny nejnovějším firmwarem a podporují tak disky všech kapacit.
B): Hranice 2TB je dána jako maximální velikost oddílu při inicializaci disku s hlavním spouštěcím záznamem MBR. Chceme-li na HDD uloženém v externím boxu vytvořit větší oddíl (např. 3TB a více) je třeba při inicializaci disku zvolit tabulku oddílů GPT. Následně je třeba inicializovaný disk naformátovat.
A): Konektory jsou kompatibilní, ale uvnitř má konektor USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) navíc pět kontaktů. Konektor USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) většinou poznáte podle použitého modrého plastu (výjimečně černého).
B): Hlavní rozdíl je především v rychlosti přenosu dat. USB 2.0 dosahuje max. rychlosti cca 30 MB/s, zatímco USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) je schopno dosáhnout teoretické rychlosti až 600 MB/s. Osadíte-li do externího boxu disk, který má rychlost čtení např. 120 MB/s, v boxu s USB 2.0 tak dosáhnete pouze čtvrtinovou možnou rychlost, tedy cca 30 MB/s.
A): Pro správné nastavení uspávání, musí tuto funkci podporovat všechny komponenty, které jsou v cestě mezi operačním systémem a HDD, tedy USB řadič, elektronika boxu i disk samotný. Nastavení uspání disků při nečinnosti se nastavuje pomocí operačního systému, které je však značně komplikované.
B): Doporučujeme provést nastavení pomoci některého z freewarových programů, kde je většinou postup značně zjednodušen. Např. programem HDDScan (http://hddscan.com/). Program má možnost ověřit, zda daný disk a všechny komponenty v cestě funkci podporují. Volbou "Spindown" můžete otestovat okamžité uspání disku. Nastavení času uspání provedete posuvníkem v sekci "Power Management".
Počítačové a mobilní
příslušenství AXAGON.
© 2024 Axagon