A): Pokud síťová karta není zobrazena ve "Správci zařízení", je možné, že došlo k poruše USB portu (v případě interní síťové karty k poruše na PCIe slotu).

B): Zkuste zapojit síťovou kartu do jiného USB portu (v případě interní síťové karty, do jiného PCIe slotu na základní desce v PC, případně ještě dočasně odpojit všechny ostatní PCIe karty). Mělo by dojít k detekci síťové karty a k výzvě k instalaci ovladačů. Pokud bude problém přetrvávat, zapojte síťovou kartu do USB portu (PCIe slotu) jiného počítače pro ověření její funkčnosti.

A): Základní ovladače jsou již součástí operačního systému.

B): Po připojení USB zvukové karty k počítači dojde k automatické detekci a nainstalování potřebných ovladačů.

A): Dojde-li k této situaci, znamená to, že operačnímu systému se nepodařilo získat potřebné informace pro instalaci ovladačů.

B): Příčinou může být vadný prodlužovací USB kabel nebo poškozené zařízení. Pokud bude problém přetrvávat, zapojte síťovou kartu do USB portu jiného počítače pro ověření její funkčnosti.

A): Pokud USB zvuková karta není zobrazena ve "Správci zařízení", je možné, že došlo k poruše USB portu.

B): Zkuste zapojit zvukovku do jiného USB portu. Mělo by dojít k detekci zvukovky a automatickému zavedení ovladačů. Pokud bude situace stejná, zapojte zvukovku do USB portu jiného počítače pro ověření její funkčnosti.

A): Před připojením USB síťové karty k zařízení (tabletu) s Androidem je nutné nejprve ověřit u výrobce zařízení, zda dané zařízení podporuje funkci Ethernet síťového připojení a také zda ovladače USB síťové karty jsou zahrnuty v konkrétní instalaci ANDROID ROM.

B): Pro připojení USB síťové karty k tabletu použijte USB konektor s podporou OTG. Pokud je zařízení (tablet) vybaveno konektorem Mini USB nebo Micro USB, použijte k připojení redukci nebo kabel OTG. Více informací k samotnému nastavení naleznete na adrese http://www.axagon.eu/novinky/novinky/jak-pripojit-android-tablet-k-ethernetu​

A): Pravděpodobně máte ve vlastnostech zvuku u mikrofonu aktivovánu volbu "Poslouchat toto zařízení".

B): Postup vypnutí této volby najdete zde http://www.axagon.eu/novinky/novinky/snadna-pomoc-pri-echu-mikrofonu

A): Nastavení přenosové rychlosti Ethernet rozhraní je na připojení USB zcela nezávislé a je možné jej nastavit ve vlastnostech síťové karty. Defaultní nastavení je na automatické vyjednávání, kdy se rychlost nastaví podle ostatních prvků v LAN síti.

B): Pokud Gigabitový adaptér připojíte přes USB 2.0 port, bude celková propustnost adaptéru omezena propustností USB 2.0 rozhraní, tedy teoreticky na 480 Mb/s, v prostředí sítě Gigabit Ethernet tak bude tento adaptér až 4x rychlejší oproti 10/100 Ethernet adaptérům.

A): USB zvuková karta bez počítače, například zapojením do TV, nejde použít.

B): USB zvuková karta využívá pro svůj provoz počítač, jeho operační systém a ovladače. Bez PC ji tedy nelze provozovat.

A): Ovladače jsou již součástí operačního systému (kromě WIN98SE/ME), nainstalují se zcela automaticky. Uživatel případně pouze instaluje ovladače připojované tiskárny. Zkuste je vyhledat pomocí Windows Update nebo ověřte u výrobce své tiskárny. Více informací naleznete v uživatelské příručce na stránce u produktu.

B): Jiné ovladače není potřeba instalovat a nejsou proto ani k dispozici. Pokud i nadále máte s vaším adaptérem problémy, projděte další rady, které mohou pomoci problémy odstranit.

A): Rušení zvuku pravděpodobně způsobuje vysílač bezdrátové myši.

B): Doporučujeme umístit vysílač myši co nejdále od zvukové karty (nejlépe na opačnou stranu počítače - vysílač do USB na předním panelu PC a zvukovou kartu do USB na zadní straně PC - v případě potřeby použít kabel USB prodloužení). Jedná-li se o notebook, pak na každou stranu jedno zařízení.

A): Pokud adaptér není zobrazen ve "Správci zařízení" (v sekci Řadiče sběrnice USB - podpora tisku přes sběrnici USB), je možné, že došlo k poruše USB portu.

B): Zkuste zapojit adaptér do jiného USB portu. Mělo by dojít k detekci adaptéru a automatickému zavedení ovladačů. Pokud bude problém přetrvávat, zapojte adaptér do USB portu jiného počítače pro ověření jeho funkčnosti.

A): Problém by mohl způsobovat nedostatek prostředků, zkontrolujte (při projevujícím se problému) vytížení procesoru a zaplnění operační paměti ve „Správci úloh“.

B): Pokud bude využití procesoru na 100% nebo bude zaplněná paměť, musíte najít důvod, co tento stav způsobuje. Další možností je připojení zvukové karty k jinému počítači, a tím ověřit, zda není zvuková karta poškozena.

A): Dojde-li k této situaci, znamená to, že operačnímu systému se nepodařilo získat potřebné informace pro instalaci ovladačů.

B): Příčinou může být vadný USB kabel nebo poškozené zařízení. Pokud bude problém přetrvávat, zapojte adaptér do USB portu jiného počítače pro ověření jeho funkčnosti.

A): U většiny Axagon USB zvukových karet je linkový vstup sloučen do mikrofonního vstupu.

B): Zvuková karta má schopnost rozeznat, zda je připojen mikrofon nebo silnější signál "link". Takže např. při nahrávání ze sluchátkového výstupu mobilního telefonu, je třeba na telefonu snížit hlasitost na 80-90%, případně snížit intenzitu signálu v nahrávacím softwaru, aby nebyl signál přebuzen. V nahrávacím softwaru (např. Audacity) je pak třeba nastavit jako zdroj signálu Mikrofon-USB.

A): Převodníky z USB na LPT ADP-xx nevytváří LPT port. Po instalaci vytvoří ve Správci zařízení podporu tisku přes sběrnici USB pro tiskárny vybavené LPT portem, ale nenahrazují (ani nevytvoří) plnohodnotný paralelní port.

B): Pro vytvoření plnohodnotného paralelního portu lze koupit některou z karet PCEA-xx.

A): U USB zvukových karet je všeobecně vyšší latence (zpoždění).

B): Řešením je použití ovladačů ASIO4ALL (http://www.asio4all.com/). ASIO jsou speciální zvukové ovladače, určené k dosažení co nejmenší latence.

A): Ano, např. zvukovou kartu ADA-17 je možné použít pro Raspberry Pi.

B): Instalaci zvládne i úplný laik, zvuková karta se pouze zasune do USB portu počítače a zbytek již proběhne automaticky

A): Zkontrolujte prosím, zda je ve vlastnostech tiskárny správně nastaven port - USB001 - Virtual printer port for USB.

B): Je-li ve správci zařízení zobrazena položka "Podpora tisku přes sběrnici USB" dvakrát, je možné, že tiskárna je namapována na druhý Virtuální port USB002 - zkuste nastavení portu změnit na USB002 (případně jiný, který je dostupný v nastavení portu tiskárny).

A): Pravděpodobně máte ve vlastnostech mikrofonu povolen poslech mikrofonu.

B): Tuto funkci deaktivujete následujícím postupem: Start -> Ovládací panely -> Hardware a zvuk -> Zvuk -> Záznam -> Mikrofon (USB Sound Device) -> Vlastnosti -> Poslouchat -> Poslouchat toto zařízení – u této položky zrušte zatržítko a změnu potvrďte volbou „Použít“.

A): Vyzkoušejte subwoofer při zapnuté funkci "Bass redirection". V AC3 filtru je umožněno i nastavení hranice, do jakého kmitočtu bude subwoofer zvuky přehrávat. Při vyšším kmitočtu bude zvuk ze subwooferu zřetelnější.

B): Případně zkuste zapojit na výstup "Center/BassOut" na audio adaptéru připojit obyčejná sluchátka, která mají široký kmitočtový rozsah a zvuky subwooferu by v nich měly být slyšet. K testování doporučujeme použít freeware "Media Player Classic - Home Cinema" v kombinaci s AC3 filtrem.

A): Adaptér se po instalaci ovladačů ve "Správci zařízení" přihlásí v sekci Porty (COM a LPT) jako USB to serial Comm Port), tedy lze.

B): Nicméně ještě záleží na daném SW zařízení, některé velmi staré programy potřebují specifické přerušení (IRQ), které s USB/COM převodníkem nespolupracují korektně.

A): Ke zprovoznění vícekanálového zvuku v MAC OS, zkontrolujte nastavení vašeho OS. http://www.dr-lex.be/software/surround_osx.html. Některé verze MAC OS měly bug a USB zvuková karta musí být připojena až v okamžiku bootování.

B): Dekódování prostorového zvuku je záležitostí software používaného přehrávače. Základem pro prostorový zvuk 5.1 je zdroj audio signálu, doporučujeme filmové DVD se zvukem 5.1 a odpovídající přehrávač podporující vícekanálový zvuk. Pro odzkoušení bychom doporučovali přehrávač VLC media player: http://www.videolan.org/vlc/download-macosx.html. Dále je možností vyzkoušet i C-Media CM6206 Enabler for Mac http://www.dr-lex.be/software/cm6206.html.

A): Budete potřebovat redukci samice – samice, protože ADS-xx má koncovku samec.

B): Pozor, aby tato redukce nebyla křížená (tzv. Nullmodem), potřebujete tedy ke spojení standartní nekříženou redukci.

A): Ano, lze nastavit přehrávání dvou různých skladeb současně v jednom počítači.

B): Jedná se především o softwarovou záležitost, vyžadující přehrávač, který podporuje přesměrování zvuku na jiný výstup zvukové karty, než je nastaven jako "výchozí" v OS. Takovou funkci podporuje např. přehrávač VLC media player.

A): Ano, použití více kusů převodníku ADS-xx na jednom PC (NTB) je možné.

B): Každý adaptér dostane systémem přidělené vlastní číslo COM portu, které je možné v nastavení změnit, dle potřeby uživatele.

A): Ve Windows pravděpodobně nemáte nakonfigurován zvuk 5.1. Problém by ještě mohl být způsoben špatným nastavením systémového vstupu. V programu Xear 3D na první záložce. Nastavení 6CH je pro zdroj zvuku 5.1 (např. DVD), takže při stereofonním vstupním signálu (např. mp3) hrají jen dva reproduktory. Aby byla mp3 přehrávána ve všech reproduktorech, je třeba nastavit jako vstup 2CH.

B): Otevřete si "Ovládací panely/Hardware a zvuk/Spravovat zvuková zařízení" a na první záložce "Přehrávání" vyberte "USB Sound Device" (měla by u něj být zelená značka), vlevo dole zvolte "Konfigurovat" a v otevřeném průvodci nastavení reproduktorů vyberte "5.1 Surround". V dalším kroku pak můžete otestovat jednotlivé reproduktory, případně provést i jejich nastavení.

A): Volba "Speakers" přepne zvukovou kartu na audio výstupy na zvukové kartě (L+R, SW, Center atd.) a SPDIF odpojí. Ze stereo signálu nelze udělat 5.1 digitál. 5.1 Surround lze z dvoukanálového zvuku vytvořit pouze analogovou cestou a použít analogové výstupy na zvukové kartě.

B): Pokud přepnete na SPDIF, je na digitální výstup směrován signál, který je přímo ze zdrojové nahrávky. To znamená, že pokud je nahrávka stereo, je signál SPDIF ve formátu PCM, který je pouze dvoukanálový. Chcete-li 5+1, musíte použít zdroj signálu 5+1 (nejlépe originální DVD), pak je signál předán přímo zvukové kartě ve formátu tzv. "SPDIF AC3 Passthru" a nedochází k žádné změně ani degradaci kvality zvuku (samozřejmě při správném nastavení).

A): Ovladače jsou již součástí operačního systému, nainstalují se zcela automaticky. Externí box (adaptér / dokovací stanice) je detekován(a) jako Standardní paměťové zařízení, jako např. USB flash disk, žádné další ovladače nejsou potřeba.

B): Jiné ovladače není potřeba instalovat a nejsou proto ani k dispozici. Pokud i nadále máte s vaším externím boxem (adaptérem / dokovací stanicí) problémy, projděte další rady, které mohou pomoci problémy odstranit.

A): Pokud externí box (adaptér / dokovací stanice) není zobrazen(a) ve "Správci zařízení", je možné, že došlo k poruše USB portu. Je také možné, že Váš počítač má slabé napájení USB portů a napájení tak není dostačující pro provoz externího boxu (poslechem zjistíte, že se HDD netočí). Toto bývá problém především u starších počítačů, kde již zdrojová část pracuje na hranici svých parametrů. V takovém případě by pomohlo použít USB HUB, s přídavným napájením, pomocí kterého by byl externí box (adaptér / dokovací stanice) k počítači připojen(a).

B): Zkuste zapojit externí box (adaptér / dokovací stanici) do jiného USB portu, nejlépe na zadní straně PC. Mělo by dojít k detekci externího boxu (adaptéru / dokovací stanice) a automatickému zavedení ovladačů. Pokud bude problém přetrvávat, zapojte externí box (adaptér / dokovací) stanici do USB portu jiného počítače pro ověření její funkčnosti.

A): Dojde-li k této situaci, znamená to, že operačnímu systému se nepodařilo získat potřebné informace pro instalaci ovladačů.

B): Příčinou může být vadný USB kabel, nebo poškozené zařízení. Pokud bude problém přetrvávat, zapojte externí box (adaptér / dokovací stanici) do USB portu jiného počítače pro ověření její funkčnosti.

A): Dojde-li k této situaci, znamená to, že operační systém Windows nepřiřadil novému paměťovému zařízení písmeno jednotky.

B): Pokud není písmeno jednotky přiřazeno, otevřete si „Správu disků“, klikněte pravým tlačítkem na požadovaný disk a přiřaďte ručně písmeno jednotky. Jestliže písmeno jednotky nelze disku přiřadit, je možné, že disk je naformátován jako „dynamický“. Pokud chcete zachovat data disku, připojte jej k původnímu zařízení a udělejte zálohu disku. Poté jej převeďte na běžný disk, inicializujte jej na MBR (nebo GPT, viz. další body) a následně proveďte Low Level Format (např. pomocí programu Low Level Format Tool).

A): Nově zakoupený disk je nutno před prvním použitím inicializovat.

B): Pokud není nový disk inicializován automaticky, otevřete si „Správu disků“, klikněte pravým tlačítkem na požadovaný disk a inicializujte jej.

A): Inicializací disku nastavíte, v jakém režimu bude pevný disk pracovat.

B): Můžete použít oddíl s hlavním spouštěcím záznamem (MBR) nebo s tabulkou oddílu GUID (GPT). V případě disku do 2TB použijte volbu MBR, na disk větší, než 2TB doporučujeme zvolit GPT. Následně je třeba inicializovaný disk naformátovat.

A): Pokud externí box (adaptér / dokovací stanice) s 3.5“ HDD není zobrazen(a) ve "Správci zařízení", je možné, že vložený disk není napájen.

B): Zkontrolujte, zda máte správně připojen napaječ a externí box (adaptér / dokovací stanici) zapnutý(ou) vypínačem. Pokud je disk správně napájen, měl by se točit (lze zjistit poslechem).

A): Externí boxy (adaptéry / dokovací stanice) Axagon jsou vždy vybaveny nejnovějším firmwarem a podporují tak disky všech kapacit.

B): Hranice 2TB je dána jako maximální velikost oddílu při inicializaci disku s hlavním spouštěcím záznamem MBR. Chceme-li na HDD uloženém v externím boxu vytvořit větší oddíl (např. 3TB a více) je třeba při inicializaci disku zvolit tabulku oddílů GPT. Následně je třeba inicializovaný disk naformátovat.

A): Externí boxy (adaptéry / dokovací stanice) AXAGON podporují protokol USB Mass Storage, jdou tak snadno připojit k televizi.

B): Při použití disku většího než 2TB, některé televizory nepodporují formát GPT. V takovém případě je nutno při inicializaci disku použít formát MBR.

A): Konektory jsou kompatibilní, ale uvnitř má konektor USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) navíc pět kontaktů. Konektor USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) většinou poznáte podle použitého modrého plastu (výjimečně černého).

B): Hlavní rozdíl je především v rychlosti přenosu dat. USB 2.0 dosahuje max. rychlosti cca 30 MB/s, zatímco USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) je schopno dosáhnout teoretické rychlosti až 600 MB/s. Osadíte-li do externího boxu disk, který má rychlost čtení např. 120 MB/s, v boxu s USB 2.0 tak dosáhnete pouze čtvrtinovou možnou rychlost, tedy cca 30 MB/s.

A): Pro správné nastavení uspávání, musí tuto funkci podporovat všechny komponenty, které jsou v cestě mezi operačním systémem a HDD, tedy USB řadič, elektronika boxu i disk samotný. Nastavení uspání disků při nečinnosti se nastavuje pomocí operačního systému, které je však značně komplikované.

B): Doporučujeme provést nastavení pomoci některého z freewarových programů, kde je většinou postup značně zjednodušen. Např. programem HDDScan (http://hddscan.com/). Program má možnost ověřit, zda daný disk a všechny komponenty v cestě funkci podporují. Volbou "Spindown" můžete otestovat okamžité uspání disku. Nastavení času uspání provedete posuvníkem v sekci "Power Management".