A): Ovladače jsou již součástí operačního systému (kromě WIN98SE/ME), nainstalují se zcela automaticky. Uživatel případně pouze instaluje ovladače připojované tiskárny. Zkuste je vyhledat pomocí Windows Update nebo ověřte u výrobce své tiskárny. Více informací naleznete v uživatelské příručce na stránce u produktu.

B): Jiné ovladače není potřeba instalovat a nejsou proto ani k dispozici. Pokud i nadále máte s vaším adaptérem problémy, projděte další rady, které mohou pomoci problémy odstranit.

A): Pokud adaptér není zobrazen ve "Správci zařízení" (v sekci Řadiče sběrnice USB - podpora tisku přes sběrnici USB), je možné, že došlo k poruše USB portu.

B): Zkuste zapojit adaptér do jiného USB portu. Mělo by dojít k detekci adaptéru a automatickému zavedení ovladačů. Pokud bude problém přetrvávat, zapojte adaptér do USB portu jiného počítače pro ověření jeho funkčnosti.

A): Dojde-li k této situaci, znamená to, že operačnímu systému se nepodařilo získat potřebné informace pro instalaci ovladačů.

B): Příčinou může být vadný USB kabel nebo poškozené zařízení. Pokud bude problém přetrvávat, zapojte adaptér do USB portu jiného počítače pro ověření jeho funkčnosti.

A): Převodníky z USB na LPT ADP-xx nevytváří LPT port. Po instalaci vytvoří ve Správci zařízení podporu tisku přes sběrnici USB pro tiskárny vybavené LPT portem, ale nenahrazují (ani nevytvoří) plnohodnotný paralelní port.

B): Pro vytvoření plnohodnotného paralelního portu lze koupit některou z karet PCEA-xx.

A): Zkontrolujte prosím, zda je ve vlastnostech tiskárny správně nastaven port - USB001 - Virtual printer port for USB.

B): Je-li ve správci zařízení zobrazena položka "Podpora tisku přes sběrnici USB" dvakrát, je možné, že tiskárna je namapována na druhý Virtuální port USB002 - zkuste nastavení portu změnit na USB002 (případně jiný, který je dostupný v nastavení portu tiskárny).